Výcvikové kurzy

Jezdecké kurzy

Jezdecké kurzy, které pořádáme, jsou zaměřeny na výcvik jízdy na koních a na výuku péče o koně pro děti od 7let do 15let (věk je doporučený).


Denní náplň:

Děti se u koní pohybují celý den. Hned ráno se dělá lehká rozcvička, důležitá pro rozhýbání těla před ježděním. Snídaně po rozcvičce chutná lépe. :-)

Poté se jde do stáje. Začíná se čištěním koní před jízdou, nasedláním a naužděním.
Připravení koně s jezdci jdou na jízdárnu. Trénink je rozdělen, dle zkušeností jezdce. Skupina, která jezdí samostatně a umí bezproblému ovládat koně, se učí drezůrní a skokové cviky.
Začátečníci se nejdříve učí na lonži, kde cvičí cviky od voltiže po drezůru a skoky, také si zkusí ovládat koně sami. Jizdarenska prace trva 1hod / jedno dítě. Koně se po jízdě musí odsedlat, potom jdou děti na oběd.

Po poledním klidu si jdou děti koně opět vyčistit a nasedlat. Všichni vyrazí na vyjíždku, která je vedena přes kopcovité oblasti Středního Povltaví, krajině rozsáhlých lesů, luk a zatopených žulových lomů.
Po vyjíždce se jdou děti občerstvit svačinou a potom odvedou koně do výběhu, aby jim mohly připravit boxy na noc, připraví jim seno a jádro do žlabů. Zároveň se vzdělávají ve výživě koně, co kůň může a nemůže jíst, jaké vitamíny jsou vhodné, aj. Pak si jdou své koně z ohrady zavřít. Ve volné chvíli hrají společenské hry, nebo se vzdělávají v teorii o koních. Poté následuje večeře. Na závěr dne, před večerkou, se mohou jít děti dívat na film, který je většinou s koňskou tématikou.

Ubytování
Děti jsou ubytovaný v jedné z rekonstruovaných budov statku. Mají k dispozici tři velké pokoje, obývací pokoj, kuchyň s jídelnou, koupelnu se sprchovým koutem, WC. Děti dodržují každodenní hygienu.

Strava
Strava je minimálně 5x denně. Děti si k obědu samy vybírají minimálně z pěti jídel + polévka. Jídlo mají obohacené o zeleninu, ovoce, jogurty.

Bezpečnost
Každé dítě na našich kurzech je v jízdě na koních chráněno bezpečnostní vestou a helmou.

Důležité informace
Každé dítě musí mít při nástupu na kurz: potvrzení o bezinfekčnosti a okopírovanou kartičku zdravotní pojišťovny.

V ceně kurzu: Ubytování, strava min. 5x denně, neomezený pitný režim, jízdy na koních a vše kolem nich, úrazové pojištění.

TERMÍNY KURZŮ NA ROK 2020

  • 28.6. - 4.7. - 5200,- (příjezd od 15:00 - 16:00, odjezd po skončení ukázky cca 16:00.)
  • 5.7. - 11.7. - 5200,- (příjezd od 15:00 - 16:00, odjezd po skončení ukázky cca 16:00.)
  • 1.8. - 9.8. - 6500,- (příjezd od 15:00 - 16:00, odjezd po skončení ukázky cca 16:00.)
  • 16.8. - 22.8. - 5200,- (příjezd od 15:00 - 16:00, odjezd po skončení ukázky cca 16:00.)
Přihláška ke stažení zde.

Informace o obsazenosti kurzu zde.